Priklausomybių ligų gydymas

Medicinos mokslų kontekste priklausomybė nuo alkoholio traktuojama kaip lėtinis, tačiau progresuojantis sveikatos sutrikimas, susijęs su neurocheminiais pokyčiais žmogaus smegenyse ir nervų sistemoje. Priklausomybei progresuojant didėja patologijos ciklas susidedantis iš 3 pagrindinių komponentų: nenumaldomo galvojimo apie alkoholį, svaiginimosi/intoksikacijos ir neigiamų abstinencinių reiškinių, kaskart sunkinančių vartotojo emocinę būseną. Alkoholio intoksikacijos metu aktyvuojasi malonų atsipalaidavimą ir pasitenkinimą suteikiančios smegenų sistemos, o abstinencijos metu būdinga sumažėjusi šių funkcijų veikla bei padidintas smegenų streso sistemos aktyvumas. Dėl šio mechanizmo pasikartojantis priklausomybės ciklas lemia smegenų sistemų disreguliaciją arba tokią patologinę būseną, kuri yra kliniškai žinoma kaip priklausomybė.

Remiantis įvairiais užsienio literatūros šaltiniais, šiandien nuo priklausomybių pasveikusių yra žymiai daugiau, nei jomis sergančiųjų. Didžiausias profesinis tikslas, pasitelkiant įvairius psichologinius instrumentus bei pažangiausius pagalbinius gydymo metodus, –  grąžinti žmogų į pilnavertį gyvenimo būdą, palengvinti priklausomybių įveikas, palaikyti abstinenciją ir sumažinti atkryčio riziką.

Priklausomybių gydymas lazeriu:

  • Priklausomybės nuo alkoholio gydymas lazeriu.
  • Priklausomybės nuo rūkymo gydymas lazeriu.

 Lazerio terapijos taikymo nauda organizmui:

  • šalina psichovegetacinius abstinencijos simptomus – dirglumą, nerimą, mieguistumą, verksmingumą, potrauminio streso simptomus, gerina dėmesio koncentraciją, miegą ir kt.,
  • skatina beta endorfinų, serotonino ir kitų gerųjų neuromediatorių išsiskyrimą  smegenyse bei  palaiko jų cirkuliavimą organizme.
  • veikia analgetiškai, mažina skausmo pojūtį esant įvairiems lėtiniams skausmams (sąnarių, nugaros  ir kt.),
  • pagerina limfos cirkuliaciją, mažina uždegiminius organizmo procesus,
  • aktyvina imuniteto  procesus.

Lazerio terapijos procedūra yra skirta harmonizuoti organizmo veiklą. Šiuo medicininiu įrankiu sėkmingai šalinamos priklausomybės, lėtinis nuovargis, depresijos, potrauminio streso sindromas, viršsvorio problemos ir kiti chroniški, psichovegetacinio pobūdžio sveikatos sutrikimai.

Lazerio procedūra suteikiama kartu su psichologo konsultacija. Psichologo konsultacija būtina, siekiant nustatyti priklausomybės sunkumą, įvertinti ir sustiprinti žmogaus motyvaciją, supažindinti su atkryčio rizika ir kitais svarbiais elgesio aspektais.

 

Daugiau informacijos tel. 8 5 234 2020.