fbpx

Kraujagyslių chirurgijos centras

Kraujagyslių chirurgai (angiochirurgai) konsultuoja pacientus, turinčius arterinės, veninės, limfinės sistemos patologiją, gydo kraujagyslių ligas, atlieka arterijų bei giliųjų ir paviršinių venų ultragarsinius tyrimus, pataria, kokių profilaktikos ar gydymo priemonių reikėtų imtis.

Pirminė kojų kraujagyslių diagnostika yra gydytojo apžiūra ir ultragarsinis tyrimas.

Kada reikėtų kreiptis į kraujagyslių chirurgą?

Siekiant laiku užkirsti kelią ligos progresavimui, rekomenduojama kreiptis tiems, kurie jaučia pirmuosius kojų venų varikozės simptomus:

 • kojų nuovargis, sunkumas ar tinimas,
 • kojų mėšlungis ne tik naktį, bet ir dieną,
 • išryškėjęs paviršinių kraujagyslių tinklas.

Viena iš didžiausių kojų venų išsiplėtimo rizikos veiksnių yra nuolatinis stovimas arba sėdimas darbas, riziką dar labiau padidina darbo metu ar nuolat avimi aukštakulniai bateliai.
Kojų venų ligas gali sąlygoti:

 • paveldimumas,
 • antsvoris,
 • netinkami, per daug aptempti ar dėvimi netinkamo dydžio drabužiai.

Kojų venų nepakankamumas vystosi šiais etapais:

 • žmogus nejaučia jokių simptomų, tačiau pakitimai jau vykst,;
 • atsiranda kojų sunkumas, tirpimas, tinimas,
 • pradedamas pastebėti venų išsiplėtimas,
 • venos jau yra ryškiai išsiplėtusios, atsiranda žaizdų, stiprus skausmas,
 • reikalinga kojų venų operacija.

Sėkmingam kojų venų gydymui – naujausios kartos lazeris „Biolitec ELVeS“

Lazeris – vienas progresyviausių išsiplėtusių kojų venų gydymo būdų. Tai gali atlikti tik kvalifikuotas kraujagyslių chirurgas, kuris tiria pacientą dvigubo skenavimo ultragarsu ir pats jo priežiūroje atlieka lazerinę operaciją. Tai labai svarbu, nes tradicinė chirurginė operacija yra atliekama be ultragarso kontrolės, dėl ko įvyksta daugiau komplikacijų, didesnis audinių traumavimas, skausmas po operacijos. Chirurginės operacijos metu veną tenka pašalinti, o lazerio pagalba ji švelniai ir saugiai uždaroma iš vidaus ir šalinti nėra būtina, nes tai leidžia netraumuoti aplinkinių audinių. Pacientas sveiksta greičiau ir atgauna gerą savijautą iš karto po operacijos.

Išsiplėtusios kojų venos gydomos naudojant naujausios kartos žiedinio šviesolaidžio operacinį lazerį “Biolitec ELVeS”. Tai itin progresyvus chirurginis gydymas, po kurio jau kitą dieną pacientas gyvena įprastu ritmu.

Injekcinė skleroterapija

Tai – venų varikozės gydymo metodas, kai pažeista kraujagyslė yra veikiama iš vidaus su vaistais. Pastaruoju metu Vakarų Europoje ir JAV šiuo būdu gydoma beveik pusė sergančiųjų. Šis gydymas užtrunka ilgiau, bet taip išvengiama lazerinės ar chirurginės operacijos.

Lazerinis gydymas tinka 90% atvejų. Net sunkiausiais atvejais, po atsivėrusių opų kojose, šis gydymas labai efektingas.

Daugiau informacijos tel. 8 5 234 2020

Gydytojai