Veiksmingiausia gripo profilaktikos priemonė – skiepai

Kad užtikrintume sklandų svetainės veikimą ir galėtume pagerinti Jūsų naršymo patirtį, svetainėje naudojame slapukus (angl. Cookies). Slapukų informaciją galite pakeisti naršyklės, kurią naudojate, nustatymuose. Daugiau apie slapukus skaitykite čia.

Nors Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ekspertų dėmesys šiandien skirtas kovai su Covid-19 pandemija, nereikėtų pamiršti ir kitų pavojingų ligų. Artėjant šaltajam metui sugrįš ir peršalimo ligos, o kartu kelią į mūsų organizmus ras įvairiausi virusai.

Sezoninis gripas – užkrečiama virusinė liga, žiemos mėnesiais Europoje dažniausiai tampanti epidemija. Tai – viena rimčiausių ir labiausiai paplitusių užkrečiamųjų ligų, taip pat viena svarbiausių sergamumo ir mirtingumo priežasčių.

Sezoninio gripo poveikį galima sušvelninti vakcinomis. Tai – veiksmingiausia gripo profilaktikos priemonė. Skiepijimas turi du tikslus: apsaugoti asmenį ir sustabdyti užkrečiamųjų ligų plitimą visuomenėje. Vakcinos nuo gripo efektyvumas apsaugant pasiskiepijusius siekia 80%. Persirgus susidaro ilgalaikis poinfekcinis imunitetas. Tačiau jis neapsaugo nuo pasikeitusios gripo virusų antigenų sudėties, todėl skiepytis reikia kasmet. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ekspertų grupės reguliariai peržiūri vakcinų sudėtį.

Pasiskiepijus gripo vakcina, imunitetas organizme susiformuoja ne greičiau kaip po 2 savaičių, todėl geriausia yra  skiepytis dar iki prasidedant gripo epidemijai. Gripo sezonas gali prasidėti jau spalio mėnesį ir tęstis iki gegužės, todėl geriausia skiepytis rudenį (spalio, lapkričio mėnesiais), kad žmogaus organizme iki epidemijos pradžios suspėtų susidaryti pakankamai stiprus imunitetas.

Ilgamečių stebėjimų duomenimis, didžiausia gripo epidemijos tikimybė Lietuvoje yra gruodžio – kovo mėnesiai. Tačiau ir prasidėjus epidemijai verta pasiskiepyti, nes vakcina sumažina galimų gripo komplikacijų tikimybę.

Kasmetiniai skiepai nuo gripo rekomenduojami kiekvienam, norinčiam sumažinti užsikrėtimo gripu riziką. Pasiskiepyti nuo gripo PSO ypač rekomenduoja šiems rizikos grupių asmenims bei jų šeimos nariams:
• 65 m. ir vyresniems asmenims;
• asmenims iki 65 m., sergantiems lėtinėmis ligomis (širdies kraujagyslių, plaučių ligomis, bronchine astma, metabolinėmis, inkstų ligomis, cukriniu diabetu, asmenims, kuriems yra imunodeficitinė būklė);
• dirbantiesiems dažnai žmonių lankomose vietose (medicinos įstaigų personalas, policininkai, pardavėjai, mokymo įstaigų, didelių gamybos įmonių darbuotojai ir kt.);

Baltijos-Amerikos terapijos ir chirurgijos klinika kviečia pasiskiepyti keturvalente vakcina  ir apsaugoti save bei savo šeimos narius.

Skiepas nuo gripo ir gydytojo konsultacija — 70,00 Eur.

Registracija būtina!

Daugiau informacijos tel. + 370 5 234 2020.

Kad užtikrintume sklandų svetainės veikimą ir galėtume pagerinti Jūsų naršymo patirtį, svetainėje naudojame slapukus (angl. Cookies). Slapukų informaciją galite pakeisti naršyklės, kurią naudojate, nustatymuose. Daugiau apie slapukus skaitykite čia.